Love vs. Death

Distribuiți
    Mikutti
    Starting...
    Starting...

feminin
    Numarul mesajelor : 7
    Varsta : 23
    Respectarea regulilor :
    100 / 100100 / 100

Popularitate pe forum :
    0 / 1000 / 100

Status :: : HappyJapanMiku
    <b>old nick </b> : [old nick here]
    Data de inscriere : 16/11/2008

Love vs. Death

Mesaj Scris de Mikutti la data de Mier Noi 19, 2008 5:02 pm

Inchide ochii si incearca sa se trezeasca intr-o lume paralela. Cateva secunde si cosmarul incepe, trezindu-se intr-o casa mare si spatioasa, rece si hoala, iar zgomotele bizare ce se aud patrund pana in adancul atomului. O mana pe umar, vaga, uscata si dura, inima se sperie si se ascunde parca de corp, incercand sa dispara. Privirea speriata cade pe geam. Afara, picuri sinistrii se scurg de pe streasina care pare de plumb, curgand pe geamul spart cu forme deformate de stafii, in care se reflecta imaginea stramba a monstrului din spate. Geamul se clatina cu un scartait ce se simte pana in strafundul timpanului. Peretii par a cadea din toate partile asupra unul chip de inger intr-o incapere ce se transforma in smoala neagra, care se scurge cazand fierbinte pe pielea alba. Imaginea de mai devreme se reflecta ca un trecut, pe care il inlatura viitorul lor. Lor…unul e in spate.Vocea infricasotatoare ca a unui varcolac ragusit se aude rasunand cu un ecou dur: "Esti a mea". Corpul paralizeaza nemairaspunzand la incercarile grele de a scapa de povara grea a mainii pe apasa pe umarul mic. O unghie adanca incearca sa se infiga in carnea frageda, dar pielea pare de fier, nedandu-i voie. Doi colti ca de dinozaur se vad, care dau parul sangeriu intr-o parte, apropiinduse de gat, patrunzand si iesind dupa cateva secunde cu pete rosii. Durerea incepe, dar corpul nu reactioneza inca. Ochii albi de nea ai fetei se inchid, si cade moarta pe podeaua plina de sange rosu de copila pura, amestecat cu sange negru de vampir.

Dimineata m-am terzit in noul dormitor de marime medie al unui Zgarie Nori din New York. De cateva zile, de candmae mutasem aici, la mama, o actrita a lumii moderne, implicata de la 10 ani in lumea starurilor, care cucerise inimile tuturor, prin naturaletea si frumuetea de diamant cu care fusese daruita. Timp de 5 ani, statusem in Japonia, la tata, si el un important om al afacerilor, un bancher renumit, dupa care s-a mutat in Australia la matusa sa, unde a mai stat inca 5 ani. La varsta de 14 ani, cat avea acum, mama ei, o luase in New York, pentru a-i imbunatatii studiile la o scoala renumita.
    In noaptea trecuta avusesem un cosmar. M-am ridicat din patul mare si alb, si m-am uitat in oglinda.Am vazut un chip plapand, niste ochi mari, o fata cu pielea alba si catifelata, imbracata intr-o rochie alba. M-am uitat mirata. Pentru cateva secunde am avut impresia ca nu's eu, dar dupa ce m-am convins, m-am intins ca o pisica. De cateva zile aveam acelasi cosmar. Cineva incerca sa-mi faca rau. Imi lasia ochii spre pamant si vazu ca rochia era putin zgariata, si murdara. Pe mana avema o pata rosie.Ma dusei in baie, si facui dus. Pata rosie nu disparea. Avea o forma ciudata. Era ca un scris vechi. Era ca o inscriptie pe un papirus egiptean. Incercsema sa frec, dar nu se putea sterge. Parea a fi imprimata. Ma gandi, dar nu-mi aducema aminte sa-mi fi facut vreun tatuaj.
    Smiling_tear
    Administrator
    Administrator

feminin
    Numarul mesajelor : 2971
    Varsta : 20
    Respectarea regulilor :
    100 / 100100 / 100

Popularitate pe forum :
    900 / 100900 / 100

Status :: : m-am trezit de dimineata si mi-am trecut mana peste craniu. atunci mi-am amintit ca am uitat sa imi pun parul
    <b>old nick </b> : xo_toxic_rose
    Data de inscriere : 10/06/2008

Re: Love vs. Death

Mesaj Scris de Smiling_tear la data de Joi Dec 11, 2008 7:56 pm

Supeeeer =P~ want more :X

I'm not so popular.
    So what?
    ...The_Cutest_Gurl_Ever..
    Little Candy
    Little Candy

feminin
    Numarul mesajelor : 236
    Respectarea regulilor :
    100 / 100100 / 100

Popularitate pe forum :
    30 / 10030 / 100

Status :: : Music is the blood running through my veines...
    <b>old nick </b> : WorthlessSmile
    Data de inscriere : 30/12/2008

Mesaj Scris de ...The_Cutest_Gurl_Ever.. la data de Vin Ian 02, 2009 7:39 pm

Suna suuuuper....We want more... smile
    Smiling_tear
    Administrator
    Administrator

feminin
    Numarul mesajelor : 2971
    Respectarea regulilor :
    100 / 100100 / 100

Popularitate pe forum :
    900 / 100900 / 100

Status :: : m-am trezit de dimineata si mi-am trecut mana peste craniu. atunci mi-am amintit ca am uitat sa imi pun parul
    <b>old nick </b> : xo_toxic_rose
    Data de inscriere : 10/06/2008

Mesaj Scris de Smiling_tear la data de Mier Ian 14, 2009 6:55 pm

Cand mai pui next-ul?

I'm not so popular.
    So what?
    PPuff^^Lollycake
    Candie
    Candie

feminin
    Numarul mesajelor : 531
    Varsta : 22
    Respectarea regulilor :
    100 / 100100 / 100

Popularitate pe forum :
    219 / 100219 / 100

Status :: : You're looking for the rainbow .But it died not long ago .It tried to shine just for you.Until the end
    <b>old nick </b> : OoOps!
    Data de inscriere : 03/11/2008

Mesaj Scris de PPuff^^Lollycake la data de Joi Ian 15, 2009 4:09 pm

moaaama
    deci e grozav :x

want more

please :;):

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun Iun 26, 2017 5:40 am